Sıkça Sorulan Sorular

Piyasadan.net'ten nasıl sipariş verebilirim?

 

Sitemize üye olarak veya hızlı alışveriş seçeneği ile üye olmadan da sipariş verebilirsiniz.

 

* Üye olmak için sağ üst köşedeki "Kayıt Ol" kısmından formu doldurabilirsiniz.

* Üye olmadan sipariş vermek içinse, "Kasaya Git" sayfasından "Hızlı Alışveriş" seçeneğini seçerek sipariş için gerekli olan bilgileri doldurmanız yeterlidir.

 

Sipariş verirken nelere dikkat etmeliyim?

 

Şiparişlerinizin zamanında ve eksiksiz olarak teslim edilebilmesi için teslimat ve fatura adreslerinizi doğru şekilde girdiğinizden emin olunuz.

 

Aradığım bir ürünü sitenizde nasıl bulabilirim?

 

Sol üst köşede yer alan arama kısmına aramakta olduğunuz ürünün adını veya içerdiği kelimeyi yazarak bulabilirsiniz.

 

Sağ üstte yer alan "Sepetim" nasıl kullanılır?

 

Sepetim ikonunun üzerine geldiğinizde "Sepetime Git" ve "Kasaya Git" seçenekleri göreceksiniz.

 

* Sepetime Git: Sepetinize eklediğiniz ürünlerin listesini görebildiğiniz; ürünün miktarını azaltıp eksiltebildiğiniz, kupon kodu girebildiğiniz (elinizde varsa), hediye çeki girebildiğiniz (elinizde varsa) veya kargonuzu hesaplatabildiğiniz kısımlar yer alır. "Alışverişi Tamamla" butonuna tıklayarak ödeme sayfasına yönlenirsiniz.

 

* Kasaya Git: Adres ve fatura adreslerinizi, kargo ve ödeme metodunu belirdiğiniz sayfadır. Ödemeyi bu sayfadan gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sipariş takibini nasıl yapabilirim?

 

Siparişlerinizin durumu size sms veya email yoluyla tarafınıza gönderilir. Siteye üye olduysanız "Hesabım" > "Sipariş Geçmişim" kısmından görüp takip edebilirsiniz. Bu bölümden bilgilerinizi düzenleyebilir, sipariş ve ürün iade talebinde bulunabilirsiniz.

 

Ödemeyi hangi şekilde yapacağım?

 

Kredi kartı klasik / 3D, Havale / EFT veya PayPal seçeneklerinden herhangi birini kullanarak ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kredi kartımla ödeme yaparken güvende miyim?

 

Güvenliğiniz için son teknoloji ve güvenlik sağlayıcıları kullanıyoruz. Sitemizden yapacağınız alışverişlerinizde 128bit SSL sertifikası kullanılmaktadır. (COMODO CA LTD.) Tarayıcınızın adres barında https ve kilit (anahtar) işareti görürsünüz. Bu tarayıcınızla gönderdiğiniz hiçbir bilginin üçüncü şahıslarca görünemeyeceği anlamına gelir. Güvenli bir şekilde alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Hangi kargo şirketi ile gönderi yapıyorsunuz?

 

Sürat kargo ve ambar kargo ile çalışıyoruz. Büyük ebatlı gönderileriniz için daha ekonomik olması açısından alıcı ödemeli ambar kargo kullanıyoruz.