Garanti ve İade

Dikkat: Siparişinizle ilgili her tür iletişiminizde mutlaka sipariş numaranızı bildiriniz.

Piyasadan.net iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

Cayma Hakkı

4077 sayılı Tüketicinin Korunması hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereğince, alıcıların teslimat tarihinden itibaren 7 gün içinde cayma haklarını kullanarak, sebep göstermeden ve "kargo ücreti ödemeden" ürünleri iade etme hakları vardır.

Piyasadan.net'da satılan tüm ürünler, orijinal olup üretici / ithalatçı firmaların garantisi altındadır. Siparişleriniz gönderilmeden önce ürün kontrolu yapılmaktadır.

1 - Satılan ürünün hatalı olması durumunda,
* Ürünlerle ilgili sorunlarda:
Teslimat sırasında fark edilmesi olanaklı olmayan sorunlar bu kapsama girer. Bu konudaki isteğinizin kabulü için:

- İade edeceğiniz ürünle ilgili faturanız ürünlerle birlikte gönderilmelidir.
- İade işlemi teslim tarihini takip eden yedi gün içinde başlatılmış olmalıdır.
- İade edilmeden önce tarafımıza bilgi verilmesi gerekmektedir.
- İade edilen ürünler teslimatta kullanılan kargo firmasıyla geri gönderilmelidir.
- Cayma hakkınızı kullanırken kargo ücreti firmamız tarafından karşılanacaktır. Bu yüzden alıcı ödemeli şekilde kargoya teslim edebilirsiniz.
- Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra ücret iadeniz yapılır.

Piyasadan.net'da iade gerekçesini değerlendirecek ve yukarıda sıralanan koşullara uygun olması durumunda müşterinin isteği üzerine sorunlu ürünleri yenileriyle değiştirecektir. Böyle bir durumda iade ve yeniden gönderme aşamalarının tüm masraflarını Piyasadan.net üstlenir. Ürünün iadesinin yukarıdaki koşullara uygun bulunmaması, ürün değişimi, iadesi veya teslim adresinin yanlış girilmesi ve iade talebi sürecindeki tüm masraflar bizzat müşteri tarafından karşılanır.

2 - Teslimatçı firmadan (kargodan) kaynaklanan sorunlarda,
Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır. Ancak paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Piyasadan.net'a bildirilmelidir. Piyasadan.net en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.